צור קשר מאמרים וכתבות שאלות ותשובות טיפים דף הבית
ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ >> ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ -ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½
חלום אסתטי

הרבה אנשים חולמים את "חלום אסתטי".

הסרות שיער, שיפוץ אף, חזה, תיקון ראייה בלייזר ושאיבות שומן הם רק חלק מהחלומות הנמכרים לנו יום ביומו על ידי מכוני האסטטיקה השונים והם מעלים לחולמים את רף הציפיות הגבוה מלכתחילה.

גם כ. נערה צעירה בתחילת שנות העשרים לחייה רצתה את החלום המובטח, להיכנס למכון אסתטי ולצאת יפה יותר , אך היא לא שיערה בדעתה כי החלום יתחלף לו במהרה לסיוט והיא תמצא את עצמה נפגעת וניזוקה והופכת למאין "איש זאב", כאשר פניה כוסו בשיער עבות ובצלקות, נוכח מחדלי המכון.

כ. פנתה לאחד המכונים הגדולים והמפורסמים בארץ, במהלך חודש אוגוסט 2007, בעקבות פרסומים ובמסגרתם הציעה הסרת שיער לצמיתות באמצעות ציוד חדיש.

כ. נפגשה עם יועצת ו/או מנהלת במכון וביקשה להסיר שיער באזור הפנים ובבטן. במסגרת פגישה זו הובטח לה כי הטיפול יצליח ב- 100% וכן הובטח לה כי לא יגרם לה כל נזק מהטיפול. במכון הוסבר לה כי מדובר בטיפול "חדשני" טוב יותר מהטיפולים המוצעים במכונים אחרים ועל כן מומלץ לה לבצע את הטיפול דווקא אצלם.

כ. הוקסמה מדברי היועצת בדבר איכות המכון והצלחת הטיפול, כאשר היועצת הוסיפה וציינה כי אם תחתום עוד באותו היום על הסכם היא תזכה להנחה "נוספת" בגין עלות הטיפולים. כ. נעתרה לבסוף ללחץ זה ושילמה באותו המעמד את כל הכסף.

לאחר הטיפול הראשון החלו להופיע ולבצבץ פצעים מוגלתיים רבים בפניה של כ. וכמו כן החל שיערה של התובעת לצמוח באופן מוגבר וחריג ובכמות גדולה יותר מאשר היה מצבה טרם הטיפול.כ. הפנתה את תשומת ליבו של המכון לעניין זה, אך שם הרגיעו אותה ואמרו לה כי מדובר בתופעה "מוכרת" ועל כן המליצו על ביצועו של הטיפול השני .

למרבה הצער, לאחר הטיפול השני, מצבה של כ. החמיר בצורה קיצונית עוד יותר כאשר פצעים מוגלתיים כיסו את כל פניה והחלה שם צמיחת שיער חריגה.

הלכה למעשה לאחר שני הטיפולים הללו נוצרו הצטלקויות קשות בפניה של כ., פניה הפכו שעירות, כדוגמת אותו "איש זאב" וחייה התהפכו והשתנו ללא הכר.

לכ. שהייתה בת 21 בלבד במועד קבלת הטיפול, לא הוסברו הסיכונים הכרוכים בטיפול זה, לא נערכו לה בדיקות רפואיות כלשהן והיא לא נתבקשה להמציא אישור רפואי כלשהו.

יתרה מכן, המכון ניצל והטעה את כ. והמציאה לה את "טפסי ההסכמה והויתור" רק בחדר הטיפולים ורק עם תחילת הטיפול. טפסים אלה נחתמו בלחץ רב ובחיפזון ומבלי שלכ., מטבע הדברים, תהא האפשרות לקרוא ולהבין אותם.

כ. לא שיערה והעלתה על דעתה כי טיפול אסטטי פשוט, עלול לגרום לה לנזקים כה חמורים ובלתי הפיכים ונזק זה לא היה נגרם אילו פעל המכון או מי מטעמו באופן זהיר מיומן וסביר .

אחד הדברים המכעיסים בסיפור הוא כי כ. אשר פנתה לקבל את כספה בחזרה, נתקלה בחומה בצורה היטב ובסירוב מוחלט לדרישתה, על אף שהטיפול לא הושלם ונקטע באיבו של ההליך עקב רשלנותו של המכון.

ניהול תביעה בתחום האסתטיקה דומה לניהול תביעות רשלנות רפואית אחרות. גם כאן יש צורך בהיעזרות בחוות דעת מומחה שיקבע את הרשלנות ו/או החריגה מהפרקטיקה הרפואית המקובלת.

כמו כן יש להיעזר בחוות הדעת כדי להוכיח את הקשר הסיבתי בין הרשלנות לבין הנזק שנגרם למטופל.

גם על הרופאים העוסקים ברפואה אסתטית מוטלת חובת זהירות כלפי המטופל, בהתאם לחוק זכויות החולה, פקודת הנזיקין וכיוצ"ב. יש צורך כי רופא ישיג הסכמה מפורשת ואמיתית מהמטופל לביצוע הטיפול כמו כן מתן הסבר מקיף על ההליך הרפואי , על הסיכונים הכרוכים בהליך ומתן שהות מספקת למטופל "לעכל" את הדברים.

לתשומת לב המטופלים, מספר עצות

א. בקשו לקבל פרטים מלאים אודות הטיפול האסטטי אותו אתם מבקשים לרבות פירוט של כל הסיכונים הכרוכים בכל טיפול שכזה.

ב. בקשו לשוחח עם רופאה לפני הטיפול ולקבל ממנה הסברים מלאים על אופי הטיפול והמכשור הנלווה לטיפול.

ג. אל תחתמו על טפסי הסכמה וויתור, אלא אם הבנתם את תוכנם ובכל מקרה על תחתמו על הטפסים בחיפזון.

ד. זכרו כי המכונים רוצים אתכם ( או יותר נכון את כספכם) לא פחות מאשר אתם רוצים את שירותם ועל כן אני ממליץ שלא להתפתות למקסמי שווא, אלא לשקול כל צעד בכובד ראש.


  
עמוד הבית
פטור ממס הכנסה
ביטוח לאומי
פרופיל חברה
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונת עבודה
ביטוח
תאונות תלמידים
רופאים מומלצים
מאמרים וכתבות
צור קשר
מפת אתר זברה בניית אתרים