צור קשר מאמרים וכתבות שאלות ותשובות טיפים דף הבית
ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ >> ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ - ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½ן¿½

תביעת רשלנות רפואית: נכנסתי לבית החולים עם בעיה רפואית אחת ויצאתי ממנו עם "בעיה חדשה".
 
ש.ג. נכנס לניתוח פשוט להסרת ציסטה בבית חולים איכילוב, אולם עקב רשלנות רפואית של הרופאה המנתחת והצוות הרפואי הוא איבד את הכרתו והתמוטט, כאשר במהלך הנפילה ראשו נחבט בעצמה ברצפת חדר הניתוח והוא ניזוק בראשו ופניו . בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בתל אביב, תובע ש.ג. באמצעות עוה"ד בועז אלקלעי, פיצויים מבית החולים על הנזקים שנגרמו לו.
 
ביום 21.09.04 פנה ש.ג. לבית החולים איכילוב לצורך ביצוע ניתוח להסרת ציסטה בכתף הימנית.
 
במהלך הניתוח התלונן על כאבים עזים באזור המנותח, והצוות הרפואי הזריק לו חומר הרדמה מקומי באזור הכתף, אך עדיין, הכאבים לא פסקו. התובע הסב את תשומת לב הרופאה המנתחת לכך שהכאבים נמשכים ועל כן היא הוסיפה להזריק לו חומר הרדמה, שש זריקות בסך הכל.
 
במהלך הניתוח התלונן ש.ג. על בחילות ואי נוחות ברום הבטן, וזאת ללא כל תגובה מצד הרופאה המנתחת.
 
בסיום הניתוח נצטווה ש.ג. לקום בכדי לרחוץ עצמו. התובע, שלא חש בטוב, ביקש שלא לקום וציין זאת באוזני הרופאה והצוות הרפואי, אך למרות זאת דרש הצוות הרפואי מהתובע לקום ולרחוץ עצמו בברז מים שהיה במקום.
 
מיד עם הקימה הרגיש התובע סחרחורת עזה ודיווח לרופאה ולצוות הרפואי, אך הרופאה המנתחת בחרה שלא לעשות דבר, ועזבה את החדר, ואילו האחות שהייתה בחדר, ציוותה על ש.ג. לעמוד ולהישען על קצה מיטת הניתוחים, תוך שהיא מפנה את גבה אליו.
 
ש.ג. עשה כמצוות האחות ונישען על מיטת הניתוחים, אולם לפתע הוא איבד את הכרתו והתעורר על רצפת חדר הניתוח, כאשר בדיעבד הוברר כי ראשו נחבט בעוצמה ברצפה וכי נגרמו לו נזקים בפניו ושיניו נשברו.
 
התובע טוען בכתב התביעה שהגיש בגין רשלנות רפואית, כי הצוות הרפואי הפר את חובתו לנהוג כלפיו בזהירות סבירה וכי הוא התרשל באבחנת מצבו הרפואי. התובע הוסיף וטען בכתב התביעה כי הצוות הרפואי התעלם בצורה רשלנית מתלונותיו, וכי הוא לא קיבל טיפול נאות, אלא "הופקר לגורלו".
 
עוד טוען התובע כי הזרקת חומר הדרמה כה רב במהלך הניתוח, חייב את הצוות הרפואי למשנה זהירות, לאחר ההתאוששות מהניתוח, אשר הם התנהגו בקלות ראש ובזלזול.
 
ד"ר וקסלר נתן, מומחה בהרדמה וטיפול נמרץ, קבע כי חרף תלונות של ש.ג. התואמות סימנים מקדימים של איבוד הכרה הקרב, לא הייתה כל התייחסות של הצוות הרפואי והוא הושאר לבדו עם אחות שלא ליוותה את קימתו ממיטת הניתוחים.
 
המומחה הוסיף וציין כי גם כאשר דיווח ש.ג. שהוא עומד ליפול, עדיין לא קיבל התייחסות מתאימה של הצוות הרפואי שפקד עליו להישען על קצה המיטה.
 
ד"ר וקסלר קבע כי עקב ההתנהגות הבלתי סבירה והרשלנית שלא תואמת אמות מידה הדרושות במקרים כאלו נגרמו לש.ג. הנזקים.
 

  
עמוד הבית
פטור ממס הכנסה
ביטוח לאומי
פרופיל חברה
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונת עבודה
ביטוח
תאונות תלמידים
רופאים מומלצים
מאמרים וכתבות
צור קשר
מפת אתר זברה בניית אתרים